JEDYNA TAKA PRALNIA W ELBLĄGU I OKOLICY

Starając się nieustannie podnosić jakość naszych usług oferujemy najskuteczniejszą i chyba najstarszą na świecie metodę prania dywanów tzw. „na wskroś” używając przy tym najnowszych maszyn do prania dywanów dostępnych na rynku . Dzięki czemu usuwamy 99% zabrudzeń i nieprzyjemnych zapachów. 

P0 co prać dywan?

Jest kilka powodów, dla których należy dbać o swoje dywany. Najważniejszy to troska o utrzymanie higienicznego i zdrowego gospodarstwa domowego. Chodzimy po naszych dywanach, nasze dzieci się na nich bawią, a nasze zwierzaki często na nich śpią.

Wszystko to wystawia i naraża nasze dywany na działanie kurzu, brudu, wilgoci i różnych rozlań. Dywan, który nie jest regularnie czyszczony, nie tylko będzie wyglądać brzydko i pachnieć nieprzyjemnie. Będzie także kumulować w sobie alergeny i stawać się wylęgarnią roztoczy i różnego rodzaju bakterii, które mogą stać się zagrożeniem dla naszego zdrowia – szczególnie zdrowia naszych dzieci.

Aby Twój dywan dłużej wyglądał jak nowy trzeba pamiętać o jego regularnym odkurzaniu, usuwaniu plam oraz o profesjonalnym praniu przynajmniej raz, a najlepiej dwa razy w roku. Nadmierne ilości piasku, kurzu i innych zanieczyszczeń, które kumulują się w dywanie działają jak ścierniwo i trwale uszkadzają włókna dywanu powodując przedwczesne jego zużycie.

Dywan działa jak gigantyczny filtr powietrza w domu, zbierając bakterie, sierść zwierząt domowych, pyłki, kurz, piasek, włosy i nasz ciągle łuszczący się naskórek, którym żywią się roztocza. Tak jak trzeba oczyścić lub wymienić filtr w odkurzaczu czy samochodzie, tak dywan należy regularnie prać!

Jak czyścimy Twój dywan?

Cennik czyszczenia dywanów

Usługacena
Pranie dywanu syntetycznego*27,- /m2
Pranie dywanu wełnianego/wiskozowego/bawełnianego*35,- /m2
Pranie dywanu typu shaggy/akryl*30,- /m2

Pranie dywanu ręcznie tkanego


dywan o powierzchni mniejszej jak 1m/2 liczony jako 1m/2

Usługa dodatkowa:
usuwanie nieprzyjemnych zapachów
45,-/m2
+15,- /m2 
Usługa dodatkowa
Transport dywanu od drzwi do drzwi
**
50,-
Usługa dodatkowa:
usuwanie sierści
+7,-
/m2
Usługa expresowa 72H+50%


* zawiera mierzenie, odkurzanie, trzepanie, pranie, szorowanie, płukanie, wirowanie, suszenie

** cena dotyczy transportu na terenie miasta Elbląg z odbiorem dywanu od drzwi (zwijanie dywanu , odsuwanie mebli itp i transport poza miastem ustalane są indywidualnie)

Nowość : pranie derek i czapraków dla koni

Teraz w ofercie także pranie derek i czapraków dla koni. Zadzwoń, aby dowiedzieć się więcej o usłudze.

Jak wygląda proces prania dywanu w Myjni Karolina

miarkaMierzenie i znakowanie

Przyjmując Twój dywan do czyszczenia dokladnie go zmierzymy i oznakujemy, aby nie doszło do pomyłek.

trzepanieTrzepanie mechaniczne
Zaczniemy od wytrzepania twojego dywanu przy użyciu najnowszego automatu trzepiącego dzięki czemu w kilka minut , niezwykle skutecznie usuniemy suche zabrudzenia będące w dywanie tj. piasek , kurz , pył , sierść , włosy . Jest to bardzo ważny zabieg poprzedzający pozostały proces prania – usunięcie nierozpuszczalny zabrudzeń, czyli wszystko, czego nasze oczy nie widzą – alergeny. Zabrudzony dywan staje się wylęgarnią roztoczy i różnego rodzaju bakterii, które mogą stać się zagrożeniem dla naszego zdrowia.

Pranie zasadnicze i płukanie
Dywan po procesie prania wstępnego poddamy procesowi prania zasadniczego przy użyciu najnowszego automatu szorująco-piorącego stosując odpowiednie środki piorące po czym wypłuczemy go zmiękczoną wodą pod ciśnieniem

Wirowanie
Dywan umieszczany jest w specjalnej wirówce do dywanów, gdzie przy 1200 obrotów/minutę usuwane jest 95% wody, resztki chemii i brudu. Wirówka zapobiega przebarwianiu frędzli i deformacji dywanów podczas suszenia.

suszenie koncoweSuszenie
Dywan suszony jest na specjalnej suszarni w pozycji pionowej, gdzie w kilka godzin odparowuje pozostałe 5% wody.

Dlaczego nie „krecher”

Duża część społeczeństwa czyści dywany za pośrednictwem różnych „fachowców”, którzy wykonują to odkurzaczami piorącymi (ekstraktorami) potocznie zwanymi jako KARCHER.

Bardzo często ze znikomą wiedzą na temat dywanów. W większości odbywa się to na miejscu u klienta i czyszczona jest tylko górna część włosia dywanu. Po takim powierzchownym czyszczeniu dywan pozostaje mokry na wiele godzin, a jeśli pomieszczenie będzie miało słabą wentylację lub jej brak, dywan zacznie brzydko pachnieć, gdyż pozostawione resztki nieczystości głęboko w runie i osnowie dywanu gniją.