INNOWACYJNE SYSTEMY PRANIA DYWANÓW NA WSKROŚ

Starając się podnosić jakość naszych usług oferujemy najskuteczniejszą i chyba najstarszą na świecie metodę prania dywanów w kąpieli wodnej tzw. „na wskroś” używając przy tym najnowszych urządzeń do prania dywanów dostępnych na rynku . Tą metodę prania w Elblągu znajdziesz tylko u nas . 

PO CO PRAĆ DYWAN?

Dywan działa jak gigantyczny filtr powietrza w domu, zbierając bakterie, sierść zwierząt domowych, pyłki, kurz, piasek, włosy i nasz ciągle łuszczący się naskórek, którym żywią się roztocza. Tak jak trzeba oczyścić lub wymienić filtr w odkurzaczu czy samochodzie, tak dywan należy regularnie prać!

CENNIK

Usługaco zawieracena
Pranie dywanu syntetycznegomierzenie, odkurzanie, trzepanie, pranie, szorowanie, płukanie, wirowanie, suszenie20,- /m2
Pranie dywanu typu shaggy
metodą na wskroś
mierzenie, odkurzanie, trzepanie, pranie, szorowanie, płukanie, wirowanie, suszenie20,- /m2
Pranie dywanu wełnianego
metodą na wskroś
mierzenie, odkurzanie, trzepanie, pranie, szorowanie, płukanie, wirowanie, suszenie25,- /m2
Usługa dodatkowa:
usuwanie nieprzyjemnych zapachów
+10,- /m2 
Usługa dodatkowa:
Transport dywanu od drzwi do drzwi
30,-

Jak czyścimy Twój dywan

Jest kilka powodów, dla których należy dbać o swoje dywany. Najważniejszy to troska o utrzymanie higienicznego i zdrowego gospodarstwa domowego. Chodzimy po naszych dywanach, nasze dzieci się na nich bawią, a nasze zwierzaki często na nich śpią.

Wszystko to wystawia i naraża nasze dywany na działanie kurzu, brudu, wilgoci i różnych rozlań. Dywan, który nie jest regularnie czyszczony, nie tylko będzie wyglądać brzydko i pachnieć nieprzyjemnie. Będzie także kumulować w sobie alergeny i stawać się wylęgarnią roztoczy i różnego rodzaju bakterii, które mogą stać się zagrożeniem dla naszego zdrowia – szczególnie zdrowia naszych dzieci.
Aby Twój dywan dłużej wyglądał jak nowy trzeba pamiętać o jego regularnym odkurzaniu, usuwaniu plam oraz o profesjonalnym praniu przynajmniej raz, a najlepiej dwa razy w roku. Nadmierne ilości piasku, kurzu i innych zanieczyszczeń, które kumulują się w dywanie działają jak ścierniwo i trwale uszkadzają włókna dywanu powodując przedwczesne jego zużycie.

Co przejdzie twój dywan podczas procesu prania

miarkaMierzenie i znakowanie

trzepanieTrzepanie mechaniczne
Zaczniemy od wytrzepania twojego dywanu przy użyciu najnowszego automatu trzepiącego dzięki czemu w kilka minut , niezwykle skutecznie usuniemy suche zabrudzenia będące w dywanie tj. piasek , kurz , pył , sierść , włosy . Jest to bardzo ważny zabieg poprzedzający pozostały proces prania – usunięcie nierozpuszczalny zabrudzeń, czyli wszystko, czego nasze oczy nie widzą – alergeny. Zabrudzony dywan staje się wylęgarnią roztoczy i różnego rodzaju bakterii, które mogą stać się zagrożeniem dla naszego zdrowia.

Pranie zasadnicze i płukanie
Dywan po procesie prania wstępnego poddamy procesowi prania zasadniczego przy użyciu najnowszego automatu szorująco-piorącego stosując odpowiednie środki piorące po czym wypłuczemy go zmiękczoną wodą pod ciśnieniem

syszenie Wirowanie
Dywan umieszczany jest w specjalnej wirówce do dywanów, gdzie przy 1200 obrotów/minutę usuwane jest 95% wody, resztki chemii i brudu. Wirówka zapobiega przebarwianiu frędzli i deformacji dywanów podczas suszenia.

suszenie koncoweSuszenie
Dywan suszony jest na specjalnej suszarni w pozycji pionowej, gdzie w kilka godzin odparowuje pozostałe 5% wody.

Dlaczego nie “karcher”

Duża część społeczeństwa czyści dywany za pośrednictwem różnych „pseudo fachowców”, którzy wykonują to odkurzaczami piorącymi (ekstraktorami) potocznie zwanymi jako KARCHER.

Bardzo często ze znikomą wiedzą na temat dywanów. W większości odbywa się to na miejscu u klienta i czyszczona jest tylko górna część włosia dywanu. Po takim powierzchownym czyszczeniu dywan pozostaje mokry na wiele godzin, a jeśli pomieszczenie będzie miało słabą wentylację lub jej brak, dywan zacznie brzydko pachnieć, gdyż pozostawione resztki nieczystości głęboko w runie i osnowie dywanu gniją.